[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Gjendet i vdekur në veturë një person në Sllatinë të Eperme të VitisëAziz Zuka/Botapress 
 
 fshatin  Sllatinë të Eperme të Vitisë në rrugën kryesore të fshatit në 
veturë  që supozohet të jetë e tij, është gjetur I vrarë një  person   që 
dyshohet të jetë vrarë apo vetvrarë ?.Për rastin është sot në orët e 
hershme të mengjesit  është njoftuar policia e cila menjëherë ka dalë në 
vendin e ngjarjës., transmeton Botapress.info
ETC-ELKOS (1)
Burimet tona të sigurta nga vendi I ngjarjës  bëjnë të ditur se  personi I 
gjetur I mbytur është po nga ky fshat  dhe se  ai ka qenë I vetëm në 
veturën e  që supozohet të jetë proneë e tij dhe se  ai   është goditur me 
armë zjarri në kokë  e vdekjën e tij e ka konstatur edhe mjeku kujdestar. 
Sipas  burimit  të sigurt personi I vrarë  me lendime të rënda në kokë 
është I moshës së re rreth 24 apo 26 vjeqar dhe është banorë I kkëtij 
fshati. 
Policia e Kosovës përkatësisht njesiti  perkatës  për krime  ka dalë në 
vendngjarje  dhe është duke e hetuar rastin. E rastin e kësaj vrasjeje e 
ka konfirmuar edhe  zëdhëënësi I Policisë rajonale toger Ismet Hashani. 
Hetimet jane duke vazhduar  nga policia  rreth ketij rasti. /Aziz Zuka /Botapress.info