[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Getoar Selimi dhe Noizy shpenzojnë shuma marramendëse për makinat BMV dhe Ferrari (Foto)Nuk ka kaluar shumë kohë nga përleshja me armë në qendër të Prishtinës mes grupit të reperave “OTR” dhe “Babastars”, përleshje e komentuar si luftë pasi bëri të kishte dhe të plagosurit e saj, pikërisht Rigels Rajkun (Noizy-n) dhe mikun e tij, Denis Hajri (Varrosi).

Ky sherr u pasua nga një deklaratë e ish-menaxherit të “Babastars”, Drin Zatriqi i cili u shpreh se: “Noizy është provokues tipik, pasi kërkoi famën që në fillimet e karrierës, duke fyer ata që ai thotë se janë më të mëdhenjtë e reperit shqiptar “Babastars”-at. Por pas pajtimit që bënë baballarët e të dëmtuarve gjakrat e qetësuan me dy grupeve, sherr që e ka zanafillën nga konfliktet dhe përplasjet e hershme mes dy reperave, përkatësisht Getoar Selimit dhe Noizy-t.

Tashmë ata i kanë harruar përleshjet duke i shpallur sfidë njëri-tjetrit me blerjet e shtrenjta. Ata kanë prezantuar makinat e tyre të reja super të shtrenjta, posedimi i të cilave tregon edhe statusin e tyre financiar. I pari ishte Getoari që postoi foto me makinën e tij tip BMV të zezë. Fansat kanë ndërhyrë me komentine tipit: “Makinat e Getit sa të gjitha makinat e Noizyt”. Pas Getit nuk ka vonuar Rigels Rajku(Noizy), i cili u ka prezantuar fansave blerjen e tij më të re, një super makinë Ferrari të kuqe.

“Welcome home Shakira” ishte stausi i reperit, pas të cilit përveç urimeve ka marrë edhe komente kundër Getoarit duke u shprehur: “Si kjo makinë nuk mund ta prekë e jo më ta blejë “Baba Stars”. Deri tani ai që ka folur hapur për pasurinë e tij ka qenë Noizy, i cili është shprehur se disponon disa shtëpi dhe katër makina. Ndërsa Getoari tregohet më i rezervuar në deklarimin e pasurisë, por dihet që paguhet 5 mijë Euro për koncert.