[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Francë: Benoit Hamon, kandidati socialist për zgjedhjet presidencialeBenoit Hamon do të jetë kandidati i Partisë Socialiste së Francës në zgjedhjet presidenciale në muajin prill.

Hamon, një ish-ministër i Arsimit mundi ish-kryeministrin, Manuel Valls, transmeton Klan Kosova.

Parashikimet dhe sondazhet  thonë se socialistët nuk do të dalin mirë në zgjedhje.