[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Fotot që kanë ndezur debatin, çfarë është ky afrimitet mes Trump dhe kryeministres Angleze ? (FOTO)Donald Trump dhe Theresa May janë fotografuar duke ecur dorë për dore në Shtëpinë e Bardhë sot pasi ata paten nje takim dhe nje konference te perbashket per shtyp, nga e cila folen per një marrëdhënie speciale.

Trump këmbënguli se Brexit do të ishte “nje mrekulli”, teksa nenvizoi se ai ndihej “i nderuar” nga vizita e zonjës May dhe se marrëdhëniet afatgjata mes dy aleatëve nuk kishin qenë kurrë më të forta se tani.

Por fotot e tyre publikuar ne rrjet kane ngjallur debat dhe pikepyetje. Kryeministrja britanike eshte udhëheqësja e parë botërore që viziton presidentin e ri amerikan në Shtëpinë e Bardhë.