[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Foto ekskluzive: Zahir Pajaziti në uniformë të ushtrisë shqiptare (botohet për herë të parë)Fadil Kajtazi njohes i ceshtjeve te sigurise dhe nje nga protagonistet e shume zhvillimeve ne fushe te sigurise qe nga vitet 90-ta edhe njehere ia ka bere me dije Daut Haradinajt se kush jane veteranet e viteve 90-ta.

Kajtazi dite me pare botoi foton e Grupit te pare te luftetareve nga Kosova qe moren pjese ne ushtrimet ushtarake ne Shqiperi, ku moren pjese edhe Sali Cekaj, Adem Jashari e te tjere

Nderkaq sot ai postoi nje foto ku shihet Zahir Pajaziti e Ahmet Zeqiri ne uniforme te ushtrise shqiptare.

Fadil Kajtazi e ka percjelle kete foto me keto fjale:

 

Ahmet Zeqiri dhe Zahir Pajaziti me uniforme te ushtrise shqiptare ne bazen e Curelit ne malin Dajt me 1991, gjate pergaditjeve ushtarake. Ahmet Zeqiri eshte pjesemarres ne “Operacionin Shigjeta” ne Pashtrik, kurse Zahir Pajaziti i vrar nga milicia serbe.ZAHIR PAJAZITI