[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Foshnjës iraniane i ndalohet shërimi si pasojë e urdhrit të TrumpitNjë foshnjeje iraniane me defekt në zemër i është ndaluar shërimi si shkak i urdhrit të presidentit Trump, për ndalimin e emigracionit, transmeton lajmi.net.

Familja e foshnjës jetojnë në Oregon dhe është mision urgjent ta dërgojnë foshnjën në SHBA për ndërhyrje kritike kirurgjikale.

Prindërit e Fatimes do të takoheshin me mjekët në Portland më 5 shkurt, por ata ndaluan të udhëtonin nga Teherani për në Portland,tha xhaxhai i Fatimes, Samad Teghizadeh për CNN, të enjten.