[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Fiton edhe Nora GjakovaNora Gjakova ka kaluar në raundin e tretë të Grand Sleamit në Paris

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova është kualifikuar në raundin e tretë të Grand Sleamit në Paris, pasi mposhti kanadezen Klimkait Kanada.

Gjakova është e katërt që kalon në këtë fazë në Paris, pasi më herët u kualifikuan Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi dhe Akil Gjakova.