[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Fillon seanca, prezent edhe babai i Astrit DeharitËshtë duke u mbajtur seanca ndaj të akuzuarve për sulmin e Kuvendit të Kosovës ku i  i pranishëm është edhe babai i Astrit Deharit

Në objektin e Departamentit për Krime të Rënda, po mbahet senca ndaj të dyshuarëve për sulmin ndaj Kuvendit të Kosovës, që ka ndodhur më 4 gusht të vitit 2016.

Rreth aktakuzës deklarohen katër aktivistë të Vetëvendosjes: Atdhe Arifi, Egzon Haliti, Adea Batusha dhe Frashër Krasniqi.

Në mesine të akuzuarëve ishte edhe Astrit Dehari, i cili ka humbur jetën më 4 nëntor 2016, në burgun e Prizrenit, gjatë kohës që mbahej në paraburgim.

Ne seancë i pranishëm është edhe babai i Astrit Deharit, Avni Dehari.

Akuza nadaj katër të dyshuarëve ëshët ngritur më 29 dhjetor 2016./21Media