[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Fillon seanca për sulmin ndaj Kuvendit të KosovësKa filluar seanca ndaj të dyshuarave për sulmin kundër Kuvendit të Kosovës që kishte ndodhur më 4 gusht 2016.

Rreth aktakuzës do të deklarohen katër aktivistë të Vetëvendosjes: Atdhe Arifi, Egzon Haliti, Adea Batusha dhe Frashër Krasniqi. Në mesin e të akuzuarve ishte edhe Astrit Dehari, i cili vdiq më 4 nëntor 2016, në burgun e Prizrenit, gjatë kohës që mbahej në paraburgim.

Akuza ndaj katër të dyshuarve është ngritur më 29 dhjetor të vitit të kaluar.