[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ferizajasi i kushton vjershë fqinjit që hedhë mbeturinaJeton Metaj është një qytetar i Ferizajt i cili mllefin e madh me komshinjtë që hedhin mbeturina e ka shprehur artistikisht.

Metaj, ka thurur disa vargje duke përshkruar gjendjen me mbeturina tek vendi ku jeton dhe sjelljen e pahijshme të komshinjve të tij.

Kjo është vjersha e shkurtër, por me rimë e Jetonit:

“Me kojshi të vërtetJeton jetën më të letMe berdhogje nga banesaTa bën jetën pa pengesaGjuj berdhog e mos ta ninKa kush merret me pastertinLumit na që jetojm në banesaPër berdhog skem pengesaMe kojshi të “qytetruar”Jetojm se bashku të harmonizuar”.