[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Femrat e thjeshta në rolin e modeleve (FOTO)Bota është e mbushur me stereotipe. Ne shohim femra dhe meshkuj të cilët duken të përkryer në kopertinat e çdo reviste të modës, transmeton Klan Kosova.

Megjithatë, jeta e vërtetë është larg nga të qenurit i përsosur, dhe hulumtuesit e tregut kanë vënë re se në fund bukuria natyrore ngjall më shumë emocione.

Shikoni më poshtë disa reklama të modës  ku në qendër të vëmendjes ishin gratë e zakonshme.