[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Fatmir Sejdiu demanton Kurtin lidhur me shpalljen e Pavarësisë (Video)Sonte në emisionin “Komitet Qendror” – i drejtuar nga Berat Buzhala, Leonard Kerquki dhe Shpend Limoni – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, ish-Presidenti Fatmir Sejdiu, ka folur veprimet që sollën shpalljen e Pavarësisë.

Ish-kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, dje gjatë një interviste kishte thënë se veprimi vendimtar për shpalljen e Pavarësisë ishin protestat e VV’së gjatë shkurtit të 2007’s.

Ndërsa, ish-Presidenti Sejdiu ka treguar se udhëheqjes së atëhershme i ishte thënë në vitin 2006 për shpalljen e pavarësisë.

Më poshtë mund të ndiqni deklaratën e plotë të Sejdiut: