[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

EULEX-i nuk ka reaguar për 57 urdhër-arrestet ndërkombëtare për serbëtEULEX-i nuk ka reaguar me rastin e lëshimit të 57 urdhër-arresteve ndërkombëtare për serbët, shkruan të hënën portali serb Tanjug, transmeton Klan Kosova.

Burime të këtij mediumi, kanë thënë se gjyqtarët e procedurës paraprake në Kosovë, kanë lëshuar 57 urdhërarreste lokale dhe ndërkombëtare.