Escobar i konfirmon Kurtit mbështetjen e ShBA-së për synimet euroatlantike të Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me zëvendëskryeministren, Donika Gërvalla, në margjinat e Forumit Ekonomik të Delfit, takoi Zëvendësndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, njëherit i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar. Kryeministri u shpreh mirënjohës për mbështetjen e … Vazhdoni me leximin e Escobar i konfirmon Kurtit mbështetjen e ShBA-së për synimet euroatlantike të Kosovës