[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Enver Hoxhaj sot takohet me homologun e tij francezMinistri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj do të takohet sot me ministrin francez të Punëve të Jashtme dhe zhvillim ndërkombëtar, Jean-Marc Ayrault

Takimi i dy ministrave do të mbahet në Paris.

Nuk dihet nëse ministri Enver Hoxhaj do të bisedojë me homologun e tij për rastin e arrestimit të Ramush Haradinajt, mirëpo në faqen e Ministrisë së Jashtme të Francës, thuhet takimi do të zhvillohet në ora 17:00, transmeton Gazeta Express.