[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Emri i djalit të Adelina Ismailit (Foto)Çifti Adelina Ismaili dhe Vali Krasniqi së shpejti do të bëhen prindër. Siç bëhet e ditur, ata po e presin një djalë, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtarja është në fazën e pritjes së ëmbël dhe me gjasë deri më tani ajo dhe i shoqi kanë menduar edhe për emrin e të voglit.

Duke e ditur që si Adelina e po ashtu edhe Vali janë shumë atdhetar dhe e njohin aq mirë historinë shqiptare, ka shumë mundësi që emri të jetë tamam shqip, shkruan “Kosovarja”.

Nder vite Adelina e ka përmendur aq shumë Iliriaden, e Vali e ka edhe një tatuazh ku shkruhet Iliricum.

Mos do të quhet edhe djali Ilirian?