[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ekspozita ” Siguria dhe Shëndeti në Punë ” (Foto) 

Sot është dita ndërkombëtare e sigurisë së punëtoreve në punë, shkruan Botapress.info

Për të shënuar këtë ditë një grup i nxënësve të shkollave fillore dhe të mesme në bashkëpunim me organizatën joqeveritare “Kult Plus” kanë organizuar një ekspozitë me piktura, në sheshin “Nënë Tereza”, në Prishtinë.

Këta nxënës janë nga kursi i dizajnit në komunën e Vushtrrisë dha kanë hapur ekspozitën me piktura të ndryshme të cilat simbolizojnë sigurinë dhe shëndetin e punëtorëve në punë./Botapress.info/.

 

Më poshtë ju sjellim disa nga pikturat e tyre: