[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ekskluzive: Kur lumi “Drini i bardhë” shëndërrohet në vend të mbeturinave (Video)Nje nga pikat më të mira gjeografike në Kosovë dhe përkatesisht në Dukagjin është padyshim rrjedha e lumit Drini i Bardhë. Ky lun përfshin shumë fshatra dhe konsiderohet se jep pamje majft të mira dhe peisazhe të jashtëzakonshme sidomos në sezonën e verës.Rrjedha e këtij lumi përfshin edhe fshatin Dejn të komunës së Rahovecit, shkruan Botapress.info.

Ky lum ka marrë një pamje të shëmtuar si rezultat i bërllogut që ka kapluar pothuajse të gjithë rrjedhën e tij. Një qytetar i këtij vendi ka dërguar foto për portalin tonë, i shqetësuar nga kjo gjendje e Drinit. Ai është shprehur se ndihet shumë i indijuar me këtë sjellje e pandërgjeshme dhe pret nga organet kompetente ta pastrojnë gjendjen e këtij lumi.

Për më shumë ndiqeni videon./Botapress.info