[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ekskluzive: Kosova në ditë feste, veturat zyrtare në aeroportin e Shkupit (FOTO)Botapress, 4 Janar – Ibish Hoti

Institucionet e Kosovës për festën e Vitit të Ri ishin në pushim të hënën dhe të martën, shkruan Botapress.

Institucionet nuk punuan por siq duket punëtorët që punojnë në institucione këto ditë pushimi i kanë shfrytëzuar në maksimum, edhe pse ishin në pushim vetuarat e shtetit të Kosovës nuk i kanë lanë të “pushojnë”, pasi një lexues i Botapress ka dërguar një foto ku shihet një veturë zyrtare në aeroportin e Shkupit.

Sipas lexuesit të Botapress kjo veturë ishte në aeroportin e Shkupit me datën 03.01.2017, datë kjo që në Kosovë institucionet ishin në pushim.

Siq duket pasi në Kosovë ishte festë, ky zyrtarë ka dalë jashtë Kosovës për të mos e “ndalur” punën. /Botapress.info

15909020_1334650373222550_744744340_o