Ekskluzive: Ja si shpërtheu “Lufta e ftohtë” mes Sali Berishës dhe Ibrahim Rugovës?

  Nga Mero Baze Sali Berisha po shkonte përditë e më shumë larg politikës së SHBA. Fitorja edhe e zgjedhjeve lokale të 20 tetorit 1996, kishte kompletuar pushtetin e plotë të tij dhe njëkohësisht dramën e tij. Ai shtoi armiqtë politikë në Shqipëri dhe humbi aleatin më të rëndësishëm në botë, SHBA. Presioni për mbylljen … Vazhdoni me leximin e Ekskluzive: Ja si shpërtheu “Lufta e ftohtë” mes Sali Berishës dhe Ibrahim Rugovës?