Edita Tahiri thotë se amerikanët po detyrohen të vijnë në Kosovë, pasi Kurti nuk ka ekip uniteti

Ish-kryenegociatorja e dialogut Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, në në prononcim për media, tha se Kosova momentalisht nuk ka një ekip uniteti, që do vihej përballë Serbisë, dhe për këtë arsye po detyrohen amerikanët të vijnë dhe të bëjnë bashkë liderët kosovarë. Jo zyrtarisht po përflitet për një marrëveshje finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, dhe sipas Tahirit … Vazhdoni me leximin e Edita Tahiri thotë se amerikanët po detyrohen të vijnë në Kosovë, pasi Kurti nuk ka ekip uniteti