E tmerrshme: Rusia po e sulmon, publikohet video

Ministri i Jashtëm i Ukrainës Dmytro Kuleba ka thënë se fshati Stanytsia Luhanska është granatuar dhe u bëri thirrje vendeve aleate që të reagojnë, përcjell Gazeta Express. “Fshati ukrainas Stanytsia Luhanska u granatua me armë të rënda nga territori i pushtuar i Donbasit. Infrastruktura është dëmtuar. Ne u bëjmë thirrje të gjithë partnerëve që ta … Vazhdoni me leximin e E tmerrshme: Rusia po e sulmon, publikohet video