[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

E rrallë, kamionçina e stërmbushur me hashash shetit rrugëve të qytetit (Foto) 

Policia ka sekuestruar një sasi të madhe hashashi në fshatin Bogove të Skraparit duke e transportuar atë më pas për në Berat me një kamionçinë ushtarake.

Në fotografitë e publikuara nga “Jeta Osh Qef” dallohet qartë se lënda narkotike ishte e paketuar në mënyrë të tillë që të ruhej nga reshjet e shiut.

 

Raportimet e para erdhën nga Skrapari, më pas kanë ardhur raportimet të tjerat, të cilat tregojnë se makina është duke lëvizur drejt qytetit të Beratit. Ende nuk dihet sesa ishte sasia e kapur dhe në janë arrestuar drejtuesit e makinës në të cilën ishte vendosur lënda narkotike.