[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

E përdhunuan me bishtin e fshesës dhe ia nxorën çdo gjë live, s’do ta besoni si u dënuan agresorët (Foto)Një vajzë e re, e cila është sulmuar seksualisht me bishtin e fshesës teksa flinte e qetë në shtëpinë e saj dhe gjithçka është treguar live përmes një videoje në Snapchat, ka humbur të gjitha shpresat tek drejtësia, pasi abuzuesi i saj u dënua me vetëm 12 muaj burg.

19­vjeçarja Tracie Aldridge u poshtërua nga Jordan Binnie dhe të nesërmen në mëngjes, teksa u zgjua pa videon me përdhunimin e saj në rrjetet sociale. Atë ditë 22-­vjeçari kishte qenë tapë i pirë dhe kishte vijuar me pijen deri në orët e vona të natës. “Jam e tradhtuar nga drejtësia, abuzuesit dënohen me dënime më të rënda”, thotë ajo.

Dy të rinjtë, Jordan Binnie dhe Fraser Anderson, që të dy 22 vjeç, u deklaruan fajtor dhe pranuan se ishin të dehur natën kur ndodhi gjithçka. E reja tha për mediat se ka kaluar një periudhë ferri dhe se të dyshuarit i kanë shkatërruar jetën, duke u detyruar të lërë punën për shkak të stresit të madh./shqiperiaime.al