E papritur: Lufta përfundon në 2-3 javë, rusët do të munden

“Faza aktive e luftës pritet të përfundojë pas 2-3 javësh”. Kjo ishte deklarata më e fundit në rrjetet sociale e këshilltarit të zyrës së presidencës ukrainase, Oleksiy Arestovych. “Faza aktive pothuajse ka përfunduar pranë Kievit, Kharkiv, Sumy dhe Chernihiv. Edhe nëse rusët shtojnë disa rezerva diku apo përpiqen të shkojnë në ofensivë, përsëri do të … Vazhdoni me leximin e E papritur: Lufta përfundon në 2-3 javë, rusët do të munden