E bujshme:  Zyrtari rus jep lajmin e papritur: Zelensky ka ikur nga Ukraina, ja ku ndodhet

 Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky u largua nga Ukraina dhe shkoi në Poloni.Ky është pretendimi i kryetarit të parlamentit (Dume),Vyacheslav Volodin i cili e ka shkruar në kanalin e tij në Telegram, kjo sipas raportimeve të ‘Tass”.

LEXO EDHE KETE

Kush janë dhe sa paguhen të huajt që luftojnë për Ukrainën: Aty është edhe një shqiptar që tregon pse iu bashkua kësaj lufte

Megjithatë nuk ka asnjë konfirmim nga pala ukrainase./Botapress.info/

 

ngjashme