Dy orë takim me Kurtin e pesë minuta me Vuçiqin – Lajçak me përshtypje të ndryshme nga Prishtina dhe Beogradi

Në Prishtinë kanë pritur më shumë mirëkuptim, ndërsa në Beograd kanë vënë re një “qasje të përgjegjshme dhe gatishmëri për vendime të vështira” në bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve dypalëshe. Këtë përshtypje përcolli të premten i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, pas takimeve që zhvilloi në Prishtinë me kryeministrin e … Vazhdoni me leximin e Dy orë takim me Kurtin e pesë minuta me Vuçiqin – Lajçak me përshtypje të ndryshme nga Prishtina dhe Beogradi