[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Dua Lipa në protestë kundër Presidentit TrumpKëngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa, përveç koncerteve dhe eventeve të rëndësishme, duket se ka gjetur kohë edhe për t’iu bashkangjitur protestës ‘’Woman March’’ në SHBA, kundër Presidentit Trump.

Protesta në të cilën ka marrë pjesë Dua, ka qenë kundër vendimit të Presidentit Trump për të ndërtuar një mur me Meksikën, prandaj këngëtarja ka shkruar ‘’Duam ura jo mure’’, transmeton KosovaPress.

Ju kujtojmë  se Dua Lipa së fundmi ka publikuar hitin ‘’No Lie’’ në bashkëpunim me Sean Paul.