“Do Zoti s’vdes”: Humbi jetën nga infarkti, fjalët rrëqethëse të Ardi Daullxhiu kanë prekur rrjetin dhe VIDEO është bërë virale

Ditën e djeshme është bërë publike në media lajmi se “i mjeri më i famshëm” në Shqipëri Ardi Daullxhiu ka ndërruar jetë si pasojë e një ataku kardiak.

Teksa bëhet me dije se Ardi Daullxhiu kishte shkuar gjithashtu edhe në urgjencën e spitali të Durrësit, ai nuk kishte arritur të mbijetonte.

Por ajo e cila ka prekur rrjetin dhe është bërë virale pas vdekjes së tij ka qenë një video e Daullxhiut, i cili shprehet se e kishte frikë vdekjen dhe Zotin, teksa botën e vërtetë e cilësonte atë të cilën niste pas Ditës së Gjykimit.

Kujtojmë se Daullxhiu ishte një besimtar mysliman.

“Dua t’ju them që unë kam frikë Allahun, Ditën e Gjykimit se atje është botë e vërtetë. Por do Zoti nuk vdes, Allahu na ka në dorë.”- thotë Ardi Daullxhiu.

V I D E O

ngjashme