[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Do të befasoheni nga moti i mirë sot e nesërDitën e martë, temperaturat maksimalet të ditës do të mbeten të ngjashme me ditët të gjysmës së dytë të javës që lamë pas.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nga dita e mërkurë, temperaturat maksimale do të shënojnë ngritje duke lëvizur nga 5 deri në 11 gradë Celsius, kurse temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5C deri -1 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi deri në 7m/s