[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Dimri nuk ka kaluar, ja çfarë moti na pret në ditët në vijimBotapress, 8 shkurt – Temperaturat pranverore që mbretëruan këto ditë të shkurtit në vendin tonë, do të përfundojnë qysh sot, e mërkurë.

Në vendin tonë, të mërkurën temperatura minimale do të jetë minus 1, kurse maksimalja do të arrijë deri në 5 gradë celsius.

Në zonat malore dhe me lartësi të madhe mbidetare mund të ketë edhe reshja të lehta bore njofton Instituti Hidrometorologjik i Kosoves