[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Dhjetë gazetaret më të bukura në botën e futbollit (Foto)Si çdo sport, edhe futbolli ka anën e tij të bukur dhe seksi.

 Ato janë gazetaret sportive të cilat me sharmin e tyre tërheqin sa do pak tifozët të ndjekin lajmet rreth sportit më të ndjekur në botë, transmeton Telegrafi.

Gazetarja më seksi vazhdon të jetë kolumbianja Mirella Grisales, ndërsa më poshtë keni top dhjetëshen:

10.Kate Abdo, Sky Sport, Angli

9.Anna Kraft, gazetare sporti në Gjermani

8.Diletta Leotta, Sky Sport, Itali

7.Sara Carbonero, Telecinco, Spanjë

6.Georgie Thompson, gazetare e cila mbulon Formula 1

5.Pamela David, gazetare sportive argjentinase

4.Ilaria D’Amico, Sky Sport, Itali

3.Charlotte Jackson, gazetare angleze

2.Hayley McQueen, gazetare në Sky Sportin anglez për Ligën e Kampionëve

1.Mirella Grisales, gazetare kolumbiane