[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Dështimi i trenit për të hyrë në Kosovë/ Shikoni talljet e boshnjakëve mbi situatën (Foto)Incidenti me trenin serb i cili ishte nisur nga Beogradi në drejtim të Mitrovicës, ka ngjallur shumë reagime dhe i ka tensionuar raportet ndërmjet shtetit të Kosovës dhe atij të Serbisë.

Ashtu siç ndodh zakonisht, dikush ka shfrytëzuar rastin që më trenin serb, i cili u detyrua të kthehet ka kishte ardhur, të bëjë ‘zhurmë’ në rrjetet sociale, shkruan lajmi.net.

Njëra nga gallatat e mëdha ka ardhur nga Bosnja dhe Hercegovina. Në trenin që “lëvizte” nga Sarajeva në drejtim të Beogradit dhe Zagrebit, shkruhej një mesazh i “rëndësishëm”.

“Byrek me mish”, shkruante boshnjaku, në mënyrë që të dihet se çka përmban byreku.

Fotografia shumë shpejt është përhapur në internet, kështu që reagimet ishin shumë pozitive.

Pra, talljet me trenin serb që mbante mbishkrime provokuese dhe ikonografi kishtare, nuk kanë të ndalur