[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Dega e LDK-së në Ferizaj të gatshëm për zgjedhje eventuale (Foto)Botapress, 26 Prill

Dega e LDK-së në Ferizaj ka mbajtur mbledhjen e radhës, të udhëhequr nga kryetari Muharrem Svarqa dhe ku qenë të pranishëm edhe deputetë të kësaj partie në Kuvendin e Kosovës, shkruan Botapress.

 

Gjatë debatit, i cili ishte i hapur dhe konstruktiv, u apelua për një unitet të brendshëm politik të LDK-së, të strukturave dhe të anëtarësisë së kësaj partie para proceseve në të cilat ndodhet vendi ynë dhe koalicioni qeverisës. Iu bë thirrje deputetëve ferizajas të Lidhjes Demokratike të Kosovës që të votohet demarkacioni me malin e Zi.

 

 

Komunikatë e kryesisë së Degës së LDK-së në Ferizaj

Ferizaj, 26 prill 2017

Në mbledhjen e sotme të kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës Dega në Ferizaj, të udhëhequr nga kryetari Muharrem Svarqa dhe ku qenë të pranishëm edhe deputetë të kësaj partie në Kuvendin e Kosovës, u përkrahën qëndrimet e LDK së dhe të lidershipit të saj lidhur me miratimin e demarkacionit të vijës kufitare me malin e Zi, si një mundësi për lëvizjen e lirë të qytetarëve të Kosovës drejt vendeve të Bashkimit Evropian, aq më tepër që kjo gjë është edhe kërkesë e partnerëve tanë ndërkombëtare. Gjatë debatit, i cili ishte i hapur dhe konstruktiv, u apelua për një unitet të brendshëm politik të LDK-së, të strukturave dhe të anëtarësisë së kësaj partie para proceseve në të cilat ndodhet vendi ynë dhe koalicioni qeverisës. Iu bë thirrje deputetëve ferizajas të Lidhjes Demokratike të Kosovës që të votohet demarkacioni me malin e Zi. Çdo zgjidhje tjetër Dega e LDK-së në Ferizaj e konsideron si përpjekje të PDK-së për ta çuar vendin në zgjedhje, duke ia hedhur fajin LDK-së. Janë disa rrethana që po e bëjnë PDK-në të ngutet për zgjedhje.
LDK Dega në Ferizaj i vlerëson pozitivisht të gjitha rezultatet që janë arritur gjatë kësaj qeverisjeje në udhëheqjen e akademik Isa Mustafës, në të mirë të zhvillimit ekonomik dhe ngritjes së mirëqenies së qytetarëve të Kosovës.
Nëse nuk gjendet rrugë tjetër, LDK Dega në Ferizaj është e përgatitur edhe për zgjedhjet eventuale në çfarëdo kohe që ato të mbahen. Kjo parti vlerëson se është duke u rritur çdo ditë e më tepër me aderimet e vazhdueshme nga të rinj e të reja dhe nga anëtarë që vijnë prej partive të tjera, prandaj beson në suksesin e saj edhe më të bindshëm në zgjedhjet e ardhshme në të dy nivelet.
Kryesia e Degës së LDK-së në Ferizaj

Kryetari
Muharrem Svarqa

Image may contain: 9 people, people smiling, people sitting and indoor

Image may contain: 5 people, people sitting, table and indoor

Image may contain: 6 people, people smiling, people sitting and indoor

Image may contain: 4 people, people sitting and indoor

Image may contain: 6 people, people smiling, suit