[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Dastid Pallaska tregon se si Vetëvendosje po shpëlan paratë (Video)Në emisionin Komiteti, që transmetohet në RTV Dukagjini, avokati Dastid Pallaska ka komentuar mënyrën se si financohen partitë politike, duke treguar se çfarë formash përdorin që të fshehin burimet e tyre financiare.
Pallaska ka veçuar Lëvizjen Vetëvendosje, e cila, siç thotë ai, përdor fondet që i bëjnë publike për të mbuluar paratë që i marrin nga bizneset për t’u financuar.

Ai ka thënë se ekzistojnë disa metoda të cilat ua mundësojnë partive politike, në këtë rast VV’së, që të fsheh burimet e financimit, duke i shfaqur ato si forma të rregullta të fondeve që mbledhë nga përkrahës dhe aktivistë.

Për më shumë detaje, ndiqeni videon e mëposhtme