[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Itali-Shqipëri, ja çmimet (FOTO)në qytetin e Palermos, saktësisht në stadiumin “Renzo Barbera” me një kapacitet prej rreth 36 mijë vendesh.

Sipas rregullave të përcaktuar nga FIFA, skuadrës mike I jepen vetëm 5% të biletave, që i bie afërsisht rreth 2 mijë vende që do të akomodohen në tribunën jugore të stadiumit.

Një biletë në këtë sektor kushton 12 euro dhe mund të blihet në qindra pika në të gjithë Italinë si dhe Online.

Pavarësisht se në dispozicion janë pak bileta për tifozërinë kuqezi që pritet të jetë e shumtë në këtë sfidë, natyrisht që shumë shtetas shqiptarë që zotërojnë një dokument italian mund të jenë të “inflirtruar” në tribunat e tjera të stadiumit.

Bileta më e shtrejtë për këtë sfidë kushton 60 euro.