‘Çmendet’ moti! Breshëri sa një top golfi mbulon këtë zonë (FOTOT)

Moti i keq ka përfshirë sot vendin tonë., nga temperaturat e lara në rrebeshe shiu dhe breshër, shkruan Botapress.info

Bëhet me dije se breshëri ka goditur një pjesë të juglindjes së vendit. Breshër ka rënë në fshatrat e njësisë administrative Pojan.

Në këtë stinë, breshëri ka dëmtuar kulturat bujqësore. Dëmet me të mëdha janë shkaktuar në fshatin Pendavinj, Rov dhe Rrembec e një pjese të tokave të fshatit Pojan dhe Kreshpanj.

ngjashme