[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Cila është ndërhyrja e ashpër që Erdogan ia kishte kërkuar Ramës? (Video)Në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, Ilir Kulla, njohës i çështjeve rajonale, ka folur për marrëdhëniet që së fundmi kanë pasur kryeministri Edi Rama dhe Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan.

Kulla ka treguar për arsyet, që sipas tij, kanë ndikuar në raportet ndërmjet Ramës e Erdoganit.

Ai ka folur për ndikimin organizatës së Fetullah Gulenit në shkollat dhe bashkësinë islame në Shqipëri.

Kulla ka shpjeguar se cilat, sipas tij, janë kërkesat që Erdogan ia ka shtruar Ramës dhe ku i ka kërkuar të ndërhyjë.

Për më shumë, ndiqeni intervistën e mëposhtme: