Çifti nga Sarajeva kërkojnë të adoptojnë fëmijën që u lind nën rrënoja nga tërmeti në Turqi e Siri

Pasi video tronditëse e një të porsalinduri të shpëtuar nga rrënojat në Siri bëri xhiron e botës, një çift i ri i martuar nga Sarajeva telefonoi dhe tha se do të donin të birësonin  vajzën e vogël që mbeti pa të gjithë të afërmit e saj në tërmetin shkatërrues. “Ju lutemi na ndihmoni ta arrijmë … Vazhdoni me leximin e Çifti nga Sarajeva kërkojnë të adoptojnë fëmijën që u lind nën rrënoja nga tërmeti në Turqi e Siri