Çfarë tha sot Lavrov për një konflikt të mundshëm bërthamor

Sergei Lavrov, ministri i jashtëm i Rusisë, zhvilloi një konferencë për shtyp pasi ai zhvilloi bisedime me homologun e tij ukrainas në Turqi – dhe ai foli dhe mbi këndvështrimin e tij për perspektivat e luftës bërthamore. I pyetur nga një korrespondent i Kremlinit për gazetën ruse Kommersant nëse ai mendon se një luftë bërthamore … Vazhdoni me leximin e Çfarë tha sot Lavrov për një konflikt të mundshëm bërthamor