[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Celta shokon Realin, e eliminon nga Kupa e Mbretit (VIDEO)Real Madridi është eliminuar nga Copa Del Rey.

Reali është eliminuar në çerekfinalen e Kupës së Mbretit nga Celta Vigo, me rezultatin e përgjithshëm 4-3.

Ekipi i Zidane nuk arriti më shumë se një barazim në ndeshjen e kthimit, pas humbjes shokuese të pësuar në ndeshjen e parë në Bernabeu.

Celta kaloi dy herë në epërsi në këtë takim, kurse golat e barazimit për Realin i shënuar Ronaldo dhe Lucas Vazquez.

https://www.dailymotion.com/video/x59o6yz_all-goals-highlights-hd-celta-de-vigo-1-0-real-madrid-25-01-2017-hd_sport

https://www.dailymotion.com/video/x59o6xb_cristiano-ronaldo-free-kick-goal-hd-celta-vigo-1-1-real-madrid-25-01-2017-hd_sport

https://www.dailymotion.com/video/x59oaqp_sport