Çeçenët e Kadyrov festojnë “pushtimin” e Mariupolit, del video

Ndërsa luftimet në Mariupol vazhdojnë midis ukrainasve dhe rusëve, korresponden i Wall Street Journal për punët e jashtme, Yaroslav Trofimov, postoi në Twitter një video të ngarkuar në Telegram nga udhëheqësi çeçen Ramzan Kadyrov. Videoja, e cila tashmë po bën xhiron e internetit, tregon luftëtarët duke pozuar dhe duke mbajtur flamuj, ndërsa pas tyre shihen … Vazhdoni me leximin e Çeçenët e Kadyrov festojnë “pushtimin” e Mariupolit, del video