Borrell mirëpret qëndrimin e Vuçiqit për propozimin e BE-së

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka mirëpritur qëndrimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të datës 23 janar, rreth propozimit evropian, i cili parasheh rrugën përpara në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Ai i ka bërë këto deklarata pas takimit që ka zhvilluar me ministrin e Jashtëm serb, Ivica Daçiq në Bruksel. Borrell i … Vazhdoni me leximin e Borrell mirëpret qëndrimin e Vuçiqit për propozimin e BE-së