Borell do të merret personalisht me Kurtin e Vuçiqin më 18 gusht, konfirmon ftesat

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka njoftuar se ka ftuar Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, për një takim më 18 gusht në Bruksel, Në këtë takim, ndërmjetësues do të jetë vetë Borrell.   Tronditet Lipjani mëngjesin e sotëm, ka të vdekur e të plagosur     … Vazhdoni me leximin e Borell do të merret personalisht me Kurtin e Vuçiqin më 18 gusht, konfirmon ftesat