Bombardimet e përgjakshme në Kharkiv, konfirmohen 21 viktima dhe shumë të plagosur

Të paktën 21 persona kanë mbetur të vdekur nga bombardimet e rusëve në qytetin Kharkiv, mbrëmjen e kaluar. “BBC” raporton se sulmet në qytetin e dytë më të madh në Ukrainë kanë lënë të plagosur 112 persona. Vendimi i Koresë së Jugut për Rusinë       Guvernatori i Administratës Shtetërore në Kharkiv tha se … Vazhdoni me leximin e Bombardimet e përgjakshme në Kharkiv, konfirmohen 21 viktima dhe shumë të plagosur