Bombardime masive në Ukrainë

Ndërprerjet e energjisë elektrike janë raportuar sot në Kiev dhe dhjetë provinca të tjera të Ukrainës pas një vale të re sulmesh me dronë të nisur nga Rusia këtë mëngjes, njoftoi kompania e menaxhimit të rrjetit Ukrenegro. “Gjatë gjithë natës, dronët e armikut po përpiqeshin të godisnin strukturat energjetike, duke krijuar  situatë të vështirë për … Vazhdoni me leximin e Bombardime masive në Ukrainë