[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Bild: Sulm i mundshëm terrorist në ujësjellësIslamistët do të jenë në gjendje për të kryer sulme terroriste duke përdorur agjentët kimikë në instalimet e ujit të pijshëm në Gjermani, e cila është arsyeja pse ushtria gjermane dhe forcat e sigurisë janë në gatishmëri.

Kështu ka paralajmëruar qeveria gjermane.

Në një raport të Qeverisë në Berlin me titull “Analiza e rrezikut në mbrojtjen e popullatës”, thuhet se  islamistët janë në gjendje për të “blerë sasi të mëdha të kimikateve dhe për përdorimin e tyre”, raporton gazeta gjermane “Bild”, transmeton Klan Kosova.