[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Besoni ose jo por kjo modele ështe 61 vjeçareModelja Yazemeenah Rossi edhe një herë tregoi se vitet nuk janë pengesë për bukuri dhe shkëlqim.

Modelja gjashtëdhjetëenjë vjeçare e cila në këto vite reklamon kostume banjoje, ka shpërndarë foto në Instagram, ku ajo tregoi se pse shtëpitë e modës e angazhojnë ende.

Edhe drejtuesit e markës “Land of Women”, shpjeguan se pse po e angazhojnë një modele të vjetëruar.

“Rossi është një grua që rrezaton shëndet dhe vitalitet. Është shumë e sigurtë dhe kujdeset shumë për pamjen dhe shëndetin e saj. Kjo është arsyeja pse ne e kemi pikërisht atë për fytyrë të fushatës sonë, shpjegoi përfaqësuesja e “Land of Women” për” Huffington Post”./GazetaExpress/.

Në fakt, shumë njerëz kanë pyetur se si është e mundur që në foto janë këmbë të tilla të një gruaje që ka hyrë në dekadën e shtatë të jetës.