[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Berat Buzhala debaton me Kim Mehmetin për rolin e fesë në Maqedoni (Video)Në emisionin ‘Komiteti’ – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, shkrimtari Kim Mehmeti ka folur për ndikimin që ka religjioni te shqiptarët e Maqedonisë.

Ai është përgjigjur në pyetjen se pse shqiptarët ishin etnia që pati më së shumti të rekrutuar në Shtetin Islamik për kokë banori.

Mehmeti ka folur për ndikimin që, sipas tij, mund ta ketë religjioni në Maqedoni dhe nëse kjo e dëmton edukimin dhe ndjenjën e kombësisë te ta.

Më poshtë mund ta ndiqni intervistën me Kim Mehmetin: