[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Befason Milaim Zeka, del publikisht me detaje për Ramush HaradinajnGazetari Milaim Zeka, ka paralajamëruar se nesër do të shkruaj për akuzat e reja të pales serbe ndaj Haradinajt, pse ai është në duart e e Gjykatës së Francës, po ashtu Zeka ka paralajëruar se do të tregoi se kush është Jugosllav Pashiqi, i cili po përdoret nga mediat serbe për ta denigruar personalitetin e Haradinajt, njofton Gazeta NewBorn.

Ja reagimi i Zekes:

Neser do te shkruaj: Cilat jane akuzat e reja te pales serbe, ndaj Ramush Haradinajt? Pse Ramushi eshte terrsisht ne duarte e Gjykates, dhe qeverise franceze? Kush eshte Jugosllav Perishiqi, dhe si ka mundesi qe nje sharlatan si ai, perdoret nga disa media, dhe qarqe politike, per ta komprementuar ate, para vendoreve, dhe nderkombetareve? A e dini qe Ramushi nuk ka takuar asnje zyrtar francez per pazare me drejtesine, po keto jane fabrikime serbo-kosovare, qe shfrytezojne momente te tilla, vetem per qellime djallezore politike?
Neser, se sot e diele, dhe…